BIDIK PİZZA

Bıdık Pizza, eşimle keşfettiğimiz bir lezzet. Televizyon karşısında, aniden misafir damladığında veya akşam atıştırması olarak, ama özellikle kahvaltıda yapılabilecek, pratik ve lezzetli bir atıştırma. Adı neden mi bıdık? Çünkü çocuklar buna BAYILIYORLAR! :)

SÜRE:
Malzeme hazırlamak : 1 dak.
Pişirme: 5 dak.

MALZEMELER :

 • Kare Tost ekmeği
 • Kaşar peynir (kolay eriyebilen tost kaşarı)
 • Sucuk
 • Kimyon
 • Kırmızı Biber

HAZIRLANIŞI:

 1. Kare tost ekmeklerinin üzerine, kenarlarından yarımşar santim boşluk kalacak şekilde ince bir dilim kaşar koyuyoruz.
 2. Yarım ay şeklinde kestiğimiz sucuk dilimlerini çeşitli şekillerde kaşarın üzerine diziyoruz.
 3. Eğer sucuksuz veya çeşitli sunum istiyorsak kaşarlı ekmeklerin bir kısmına çay kaşığının ucuyla kekik ve kırmızıbiber serpiyoruz.
 4. 200 derecede ısıtılmış fırına bir tepsiye dizerek sürüyoruz.
 5. Sucukların bir tarafları iyice pişip sularını bıraktığında tepsiyi çıkarıp sucukları olduğu yerde çevirirseniz iyi pişer (Kalın dilim sucuk kullananlar için)

SERVİSİ ve ALTUĞ’UN NOTLARI:

 • Sucuklar pişip kaşarlar eridiğinde tepsinizi çıkarın.
 • Kare ekmekleri bir kesme tahtasına alıp, köşeden köşeye, üçgen şeklinde kesin ve servis tabağına dilediğiniz şekilde dizin.
 • Misafire sunacaksanız, sunumun güzel olması için servis tavağınızın çevresini ince dilimlenmiş domates ve salatalık’la ve onların da üzerine küçük maydanoz yapraklarıyla süsleyebilirsiniz.
 • Yanında çay veya ayran iyi gider ;)

Alternatif sunum Görselleri

NOT: Bu yazıda şu anda gördüğünüz görselleri şimdilik internette çeşitli tarif sitelerinden bulup ekliyorum. Bu andaki görseller bana ait değildir. Bıdık Pizza’nın orijinal görsellerini  ilk fırsatta çekip yine bu sayfada paylaşacağım.

Lütfen siz de bu tarife dair düşünce ve alternatiflerinizi aşağıya yorum olarak paylaşmaktan çekinmeyin :)

 

“BIDIK PİZZA” üzerine 3 yorum

 1. Gerçekten çok pratik ve lezzetli görünüyor. Ben pizzaya bayılırım 1 yıl hergün hiç bıkmadan yerim ama malüm dışardan aldıklarımız evdekiler gibi olmuyor evdekiler ise çok çok zahmetli hele benim gibi çalışanlar için. Fakat bu pratik bıdıkllar pizza tadında ve çok kolay daha önce hiç aklıma gelmemişti gerçekten bayıldım. Paylaşımınız için teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.